AKP kongreleri tüm hızıyla sürüyor. Tonya’da tek liste ile gidilen seçimde Cafer Köroğlu yeniden başkan oldu. Tonya İlçe Spor Salonu’nda yapılan 7. Olağan Kongresi AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Karadeniz Bölgesi Bölge Koordinatörü Yahya Çelik, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora ve Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, delegeler ve teşkilat mensupları katılımlarıyla gerçekleşti. 

“BİZ GELDİKTEN SONRA İLK 4 GİRDİK”

Kongrede konuşan Tonya İlçe Başkanı Cafer Köroğlu, “7. kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. İlçe binamızı yeniledik. Katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz. Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kapı kapı dolaşarak yeterli desteği sağladık. Göreve geldiğimizde son ikinci ilçedeydik. Biz geldikten sonra Tonya seçimlerde ilk 4’e girdi. Benden önce görev yapan eski başkanlarıma teşekkür ediyorum. Bütünlük içerisinde Tonya’da çalıştık. Kadın kollarımız çok fedakârlıklar yaptı. Onlara şükran borçluyuz. 7. Olağan Kongremiz Tonya’mıza hayırlı olsun.” dedi.
AKP Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, İlçe kongrelerini titizlikle gerçekleştirdiklerini belirterek, "Coşku ve heyecanımızı kaybetmeden kongrelerimizde sizlerin ve kıymetli hemşerilerimizin sağlığı için temizlik maske ve mesafe kurallarına riayet ediyoruz. Bu sebeple kongrelerimizi sınırlı sayıda katılımla gerçekleştiriyoruz. Hep birlikte daha dikkatli davranarak bu günleri de geride bırakacağız." dedi. 

“İNSANLARIN EN HAYIRLISI İNSANLARA FAYDALI OLANDIR”

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, “Ak Parti Tonya ilçe teşkilatımızın 7. kongresine hoş geldiniz. Ülkemizin ve vilayetlerimizin her yerinde olduğu gibi Tonya’da da bütün hizmet alanlarında ve günlük yaşantının her alanında birkaç yıl evvel hayal bile edilemeyecekleri sağlayan Ak Parti hükümetimize, makamlarımıza, milletvekilleri ve il teşkilat ile ilçe teşkilatlarımıza ve kamu kurum kuruluşlarına teşekkür ediyorum. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Bugüne kadar ilçe teşkilatı ile uyum içerisinde çalıştık. Halk desteğini yukarılara çıkardık. Yeni seçilecek teşkilat başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin aynı birlikte ve beraberlik çalışmaları içerisinde bayrağı yukarıya taşıyacaklarına inancım tamdır” diye konuştu. 

“GÜCÜNÜ MİLLETTEN ALIYOR”

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Hayrat’tan başladığımız kongre sürecimize Tonya’da devam ediyoruz. Partimiz 19 yaşın heyecanı ve 19 yıllık tecrübesi ile milletimize hizmet mücadelesine hız kesmeden devam ediyor. Bu davaya hizmet eden ve savunan cumhurbaşkanımızın yanında dimdik duran partimize gönül veren herkesi tebrik ediyor şükranlarımı sunuyorum. Ak Parti kuruluşundan itibaren sırtını sadece millete dayayan ve gücünü sadece milletten alan bir anlayışla başladı ve bugüne kadar bu anlayışla gelmiştir.” şeklinde konuştu. 

TEŞEKKÜR ETTİ

AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, “Göreve devam edecek olan ilçe başkanı ve ekibini tebrik ederek bugüne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı da teşekkür etti.”

“BAŞÖRTÜSÜ SORUNUNU ÇÖZDÜK”

Ak Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, “Ak Parti kendi rekorlarını kendisi kıran bir siyasi partidir. Başkanlık sistemini getirdik. Esasında bakıldığında başörtüsü İmam Hatip sorunlarını çözdük. Irak, Suriye ve dünyanın farklı alanlarında bizi sıkıştırmaya çalışan küresel güçlere karşı mücadele verdik. Emekliye her bayramda bir maaş ikramiye verdik. Yapamaz dedikler Marmaray, Avrasya Tünelini yaptık. Savunmada yüzde 70’i milli yüzde 30’u dışarıya bağımlı olduk. Bundan sonraki hedefimiz yüzde 100’dür. Ak Parti’yi kapatmaya çalıştılar, darbe yapmaya kalkıp sonrasında darbe yaptılar. Bütün bunlara karşı liderimiz dik durdu. Teşkilatlarımız sabırlı şekilde sabrettiler, düşmanların karşısında mücadele verdiler. 18 yıl üstüne rekor üzerine rekor alındı” diye konuştu.
AK Parti Tonya İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresinde tek liste ile seçime gidildi.

Listeye göre mevcut İlçe Başkanı Cafer Köroğlu yeniden görevine devam edecek.

YÖNETİM LİSTESİ

Yönetim Kurulu: Cafer Köroğlu, Orhan Yılmaz, Nevzat Kudu, Cemil Köksal, Hasan Kurt, İsmail Erdoğan, Mustafa Güney, Saffet Kalyoncu, Hamza Uzuner, Mesut Sağlam, Ali Koç, Onur Karadeniz, Ali Kemal Bozoğlu, Rasim Birinci, Mustafa Güngör.