AKP Tonya İlçe Teşkilatı tarafından organize edilen yerel medya buluşması Ağreliyaz Restaurant'ta, Milletvekili Salih Cora’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Buluşma gününde açılışı konuşmasını AKP Tonya Tanıtım ve Medya Başkanı Ahmet Esmer yaptı. Esmer: “Biz AKP olarak gerek siyasette gerekse de sosyal hayatta basını çok önemli bir yere koyuyoruz. Medyanın bizi halkımıza ulaştırdığı inancını taşıyoruz. İnsanlar medya sayesinde aydınlanır, medya sayesinde dünyayı tanır.” dedi.

İlçede yeni yapılacak olan 50 yataklı hastane konusunda da açıklamalarda bulunan AKP İlçe Başkanı Köroğlu: “Tonya ilçemizde önümüze gelen bütün alternatifleri değerlendirdik. İmara uygun tek yer olarak şu anda alınan yeri bulduk. Başka bir yer bulamadık. Hastane kendi yerinde yıkılıp yapılmış olsaydı, ancak 25 yataklı bir hastane olacaktı. Ayrıca hastane iki yıl değişik binalarda kiralık hizmet vermeye çalışacaktı. Bunun maliyeti de 3-4 milyonu TL’yi buluyor. Biz sadece arsaya 1 milyon TL verdik. Eski hastanemiz yerinde hizmet verecek. Yeni hastanemiz de 50 yataklı modern bir hastane olarak bittiğinde ilçemize,  yöremize çok güzel şekilde hizmet verecektir.” diye konuştu.

Tonya, Büyükliman havzasının bir parçası olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Osman Beşel: “Ne mutlu bize ki, Büyükliman havzasından iki tane değerli vekilimiz var. Bu havzamızda bir vekil yokken şimdi iki vekilimiz var. Bu vekillerimizi değerlendirelim. Bu şartlar, bu fırsat bir daha ne zaman gelir, şartlar ne olur bilmiyoruz.” dedi.

AKP Trabzon Milletvekili Salih Cora da yaptığı konuşmada: “Tarihi bir dönemi yaşıyoruz. Trabzon’da ilk teleferik bizim bölgemizde yapılıyor. İki yıl içerisinde bölgemize güzel hizmetler kazandırdık. Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte bölgenin her bir yatırımıyla birebir ilgilendik. Tonya’da yapılan her bir yatırımda diğer milletvekillerimizin ve bakanlarımızın katkısı vardır.” dedi.

Beşikdüzü-İskenderli yolu ile Tonya-İskenderli yolu hakkında da bilgi veren Cora, Tonya-Kürtün yolunu karayollarına ağına aldırdıklarını, Tonya-Çayırbağı yolunu da bitirmeye çalıştıklarını söyledi.

Kadıralak Yaylası’nın Yenimahalle tarafında Tabiat Parkı olarak ilan edilen alanın gelişim planın ihalesini yapıldığını belirten cora şöyle devam etti: “Burada bir gölet projemiz var. Gölet projemizle birlikte bir kır kahvesi, yürüyüş parkurları ve ilerleyen zamanlar da doğaya uyumlu bir şekilde orada bir insanlarımızın faydalanacağı tesisleri hayata geçireceğiz. Kalımçam’da Tonyalı bir işadamımız Fermanoğlu İnşaat tarafından mesire alanına çok güzel bir Tonya evleri projesi olacaktır. Aynı yerde bir gölet projesi olacak. İskenderli Öğretmenevi Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alınarak belediyemize tahsis edildi. Burayı güzel bir kültürevine dönüştüreceğiz.” dedi.