Toplanan imzalara Büyükşehir Belediyesinden yanıt geldi.

Tonya-Trabzon arasına belediye otobüsü konulması için vatandaşlar tarafından toplanan imzalar Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına gönderildi.

İlgili dairenin verdiği yanıtta “Şu andaki imkânlarımız dahilinde talebiniz karşılamamaktadır.” denildi.

Binden fazla vatandaşın imzaladığı dilekçede, öteki ilçelerde olduğu gibi Tonya-Trabzon arasında da düzenli belediye otobüsü seferleri konulması istenmişti. Büyükşehir Belediyesinin vatandaşların talebine olumsuz yanıt vermesini değerlendiren Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Faik Şişman, “Tonya’ya üvey evlat muamelesi yapılıyor.” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğünün verdiği yanıt şöyle:

“İlgi dilekçenizde, Trabzon-Tonya İlçesine ulaşım sağlanması için otobüs hattı açılması talebinde bulunmaktasınız. Söz konusu talebiniz ile ilgili yapılan değerlendirmede şu anki imkânlarımız dahilinde talebiniz karşılanamamaktadır. Ancak ilerleyen zaman içerisinde imkânlarımız arttığı takdirde talebiniz değerlendirilecektir.”

İmza sahiplerini adına konuşan Anadolu Gençlik derneği Başkanı Faik Şişman da Tonyahaber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bize verilen cevap Trabzon’un ilçeleri arasında Tonya’nın üvey evlat muamelesi gördüğü intibaını uyandırıyor. Toplu taşıma hizmeti, Büyükşehirin ilçelere yapmakla yükümlü olduğu asli hizmetlerden biridir. Bizim talebimiz haklı bir taleptir. Başka ilçelere toplu taşıma hizmeti veriliyor. Tonya’ya sıra gelince, imkânlardan bahsediliyor. Gelecekte de imkânlar el verirse Tonya akla gelecek. Büyükşehir Belediyesinin cevabı, AKP’li Büyükşehir Belediyesinin AKP’li Tonya ilçe belediyesine yardım açısından bakışını açıkça sergilemektedir. Trabzon’un öteki ilçelerine hizmet verilirken imkânlar var, Tonya halkına sıra geldiğinde imkânlar yetersiz. Tonya halkına verilen değer bu kadar. AKP adaletinin tipik örneği burada da ortaya çıkıyor.”