Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Trabzon Şubesi, Atatürk’ün ölümünün 82. Yıldönümü nedeniyle Atatürk Alanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Çelenk koyma töreni sırasında saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

“Açtığı yolda yorulmadan yürüyecek bir gençlik var. İlke ve devrimlerini yaşayan ve yaşatan bir ulus var. İşte bu nedenle büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ölümsüzdür!” diyen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Şube Başkanı Metin Serdar, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Mustafa Kemal Atatürk, yirminci yüzyılın ilk ulusal kurtuluş savaşını örgütleyen ve yöneten, dünyanın tüm ezilen uluslarına örnek olmuş ezeli ve ebedi başkomutandır.

Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran ve devrimleri gerçekleştiren ve Cumhuriyet’i gençliğe emanet eden bir siyasi dehadır. Mustafa Kemal Atatürk, yüzlerce yıl saltanat ve hilafet sultası altında ezilmiş ve sömürülmüş bir toplumu çağdaşlaşma yolunda bir ulus haline getiren kurucu liderimizdir. Mustafa Kemal Atatürk, kurduğu Cumhuriyet’in temelinin kültür olduğunu belirten, sanayileşmede, tarımda, bilimde, sanatta ve sporda çağdaşlaşmayı hedefleyen devrimci bir liderdir. Mustafa Kemal Atatürk, Türk Ulusunun çağdaşlaşma ve kalkınma ülküsünün dayanağıdır. Ektiği “feyizli tohumlar” elbet yeşerecek, gösterdiği hedefleri gerçekleştirecektir.”

Eğitimde fırsat eşitliğinin altını çizen Serdar, “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak, eğitimde fırsat eşitliğinden yoksun tek bir çocuk kalmayıncaya kadar açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan ilerleyeceğimize ant içeriz!...” dedi.