2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandı.

Kılavuza bakıldığında Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokuluna toplam 197 kontenjan verildiğ.

Konu ile ilgili olarak konuşan Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. İlyas Ün, “2020 (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandı. Kılavuza baktığımızda 2020-2021 Eğitim Öğretim döneminde yüksekokulumuz bünyesindeki 4 programa, 7 tanesi okul birincisi kontenjanı olmak üzere toplam 197 kontenjan verilmiştir. Yüksekokulumuza ve Tonyamıza hayırlı olsun.” dedi.

Adaylara hatırlatmalarda bulunan Müdür Ün; “2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı. Adayların, tercihlerini belirlemeden önce kılavuzu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri büyük önem arz etmektedir. Adaylar, tercihlerini 6-14 Ağustos tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr adresinden yapacaklardır.” şeklinde konuştu.

Son olarak da adaylara seslenen Müdür Ün şöyle dedi: “Sevgili öğrenciler, uzun, stresli ve yorucu geçen üniversite sınavına hazırlık süreci sonunda, geleceğinizi belirlemeye yönelik en önemli kararı vereceğiniz tercih döneminde Trabzon Üniversitesi-Tonya Meslek Yüksekokulu, sizler için önemli bir tercih noktası olacaktır. Bu vesileyle yeşilin tüm tonlarını barındıran doğal yapısı, temiz havası, serin yaylaları, şenlikleri, sıcak ve misafirperver insanı ile adından sıkça söz ettiren güzel ilçemiz Tonya’ya ülkemizin dört bir tarafından siz değerli öğrencilerimizi bekliyoruz.”