Trabzon’un Tonya ilçesinde 11 yıl önce kaybolan ve çocuklarından haber alamayan aile çocuklarının bulunması için yardım bekliyor.

Kaybolduğunda 18 yaşında olan lise mezunu Fırat Atmaca için çalmadık kapı bırakmayan acılı aile bir an önce çocuklarının bulunmasını istiyor.

2008 yılının Ağustos ayında kaybolan oğlu Fırat Atmaca’dan haber alamayan Tonya Orman İşletme Şefliğinde işçi olarak çalışan babası Yusuf Atmaca, on bir yıldan beri oğlunun yolunu gözlüyor.

Tonya’nın Kaleönü Mahallesi’nden Fırat Atmaca’nın kayboluşunu anlatan baba Yusuf Atmaca şöyle konuştu:

On bir yıldır umutla bekliyoruz.

“2008 yılının Ağustos ayında oğlum Fırat kayboldu. Yaylaya gidiyorum diye evden çıktı. Evden çıkarken, yaylaya da gitmeyeceğim buraya da gelmeyeceğim diye bir ifade kullandı. Mahalleden az yukarıdaki bir alanda üç dört saat yolda oyalandı. Oradan geçen iki tane arabanın sürücüsü karanlık olurken aşağı döndüğünü söyledi ve o günden sonra oğlumla ilgili herhangi bir emareyi rastlamadık. On bir yıl oldu, umutla bekliyoruz. Annesi psikolojik olarak çöktü. Yetkililerin arıyoruz, takip ediyoruz demelerine rağmen hiçbir yerden oğlumun yaşayıp yaşamadığına dair hiçbir bilgi alamadık. Kaybolduğu zaman on sekiz yaşını doldurmuştu. On bir yıldır oğlumdan hiç bilgi almadık, umutla bekliyoruz.”

Oğlumu görmeden ölmek istemiyorum.

On bir yıldır resimleriyle yatıp kalktığını ve depresyon geçirdiğini ifaden eden anne Aslı Atmaca, “Oğlumun kayıp olduğu 11 yıl oldu. Ağustos’un on altısında on bir yılı dolacak. On bir yıldır ben bu resimlerle yatıp kalkıyorum. On bir yıldır depresyon geçiyorum. Kalp hastası oldum. Oğlumu görenler bilenler var ise, anneleri var ise anne yüreği nasıldır bütün anneler biliyor, lütfen haber bekliyoruz. Oğlumu görmeden ölmek istemiyorum. Ağabeyleri de perişan oldu. Eğer ben onları terk ettim, bana kızıyorlar diyorsa asla ve asla kızmıyoruz. Benim oğlum çocuktu, birilerinin tuzağına düştüğüne inanıyorum. Benim oğlum bir suç işlemedi. Benim oğullarımın asla bir kötü alışkanlığı yok. Oğlum yaşıyorsa beni duyuyorsa, oğlumu ölmeden görmek istiyorum.” dedi.

On bir yıldır kayıp olan Fırat Atmaca’nın halen nüfus kaydında sağ olarak görüldüğü öğrenildi.