Cumhuriyet Halk Partisi Tonya ilçe örgütü 19 Mayıs Atatürk’ Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Çelenk sunma törenine İYİ Parti Tonya İlçe Başkanı Ali Paşa Latifoğlu da katıldı.

Resmi çelenk sunma törenin ardından bir grup partili ile birlikte ilçe başkanı Şuaib Aydın tarafından Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı söylendi.

Daha sonra, CHP İlçe Başkanı Şuaib Aydın yaptığı konuşmada, “Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir. Atalarımız bu milletin geçmişi ise gençlik de geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe huzur ve güvenle bakabilirler.” dedi.

Aydın konuşmasını şöyle sürdürdü: “Vatan, bizlere emanet edilmiş paha biçilmez bir hazinedir. Bu emaneti bütün güzellikleriyle, bütün zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek tüm gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Büyük Türk Ulusunun bağımsızlığı için millet ve toprak bütünlüğüne el uzatanlara karşı direniş ve şahlanışının 102. yıl dönümünde, atalarının Türk gençliğine güvenmekle ne kadar haklı olduğunu ortaya koyan temiz, çalışkan, dürüst ve gerekirse vatan ve milleti uğruna canından dahi vazgeçebilecek kadar vatansever ve onurlu Türk Gençliğinin ve Büyük Türk Milleti'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”

Aydın’ın konuşmasının ardından tören sona erdi.