TONYAHABER - TRABZONÔÇÖDA TONYALILAR TEK YUMRUK
  Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

  TRABZONÔÇÖDA TONYALILAR TEK YUMRUK

  TRABZONÔÇÖDA TONYALILAR TEK YUMRUK
  12.03.2012 / 10:32


  Tonyal─▒lar Kültür Yard─▒mla┼čma ve Dayan─▒┼čma Derne─či kahvalt─▒l─▒ toplant─▒ düzenledi.  Ortahisar’daki dernek lokalinde düzenlenen toplant─▒ya çok say─▒da Tonyal─▒ kat─▒ld─▒.

  1997 y─▒l─▒nda kurulan ve halen Trabzon Ortahisar Mahallesinde hizmet veren Tonyal─▒lar Derne─či hem mevcut lokalin konumu, hem ö─črenciler için yap─▒m─▒ dü┼čünen ö─črenci yurdu ve di─čer konularda görü┼č-al─▒┼č veri┼či yapma amac─▒yla dernek lokalinde üyeleri ve misafirlerle sabah kahvalt─▒s─▒nda bir araya geldi.

  Kiral─▒k olan lokal binas─▒n─▒n yeni bir bina sat─▒n al─▒narak kira ödemekten kurtulmak istediklerini belirten yönetim kurulu ba┼čkan─▒ Ahmet ┼×ener, yüksekokul ö─črenimi gören Tonyal─▒ ö─črenciler için k─▒z ve erkek ö─črenci yurdu açmay─▒ hedeflediklerini söyledi.

  Toplant─▒n─▒n aç─▒┼č konu┼čmas─▒n─▒ yapan yönetim kurulu ba┼čkan─▒ Ahmet ┼×ener: “Biz istiyoruz ki Tonya’l─▒ hem┼čerilerimiz rahat etsin. Lokal d─▒┼č─▒nda ö─črencilerimize burs imkan─▒ sa─člamak ve yurt kazand─▒rmak içinde önemli projelerimiz var. Bütün bu güzel ve iyi niyetli dü┼čüncelerimizin hayata geçmesi için birlik ve beraberli─če ihtiyac─▒m─▒z var” dedi.

  Tonya Kaymakam─▒ ┼×enol Turan, Tonya Belediye Ba┼čkan─▒ Ahmet Kurt, ─░skenderli Belediye Ba┼čkan─▒ Ahmet Akta┼č’─▒n da kat─▒ld─▒─č─▒ toplant─▒da söz alan konu┼čmac─▒lar, dernek taraf─▒ndan ortaya konan projelere destek vereceklerini söylediler.

  Tonyal─▒lar Derne─či’nin düzenledi─či kahvalt─▒l─▒ toplant─▒da, KTÜ Rektör yard─▒mc─▒s─▒ ve Rektör Aday─▒ Prof. Dr. Orhan Ayd─▒n, Ö─čretim Üyelerinden Prof. Dr. Ahmet Karagüzel, Prof. Dr.  Cavit Boz, Doç. Dr. Abdulkadir Malkoço─člu, Vak─▒flar Bölge Müdürü Mazhar Y─▒ld─▒r─▒mhan, Valilik Bas─▒n ve Halkla ─░li┼čkiler Müdürü Salih Özkan, Ticaret ve Sanayi Odas─▒ Ba┼čkan─▒ Suat Hac─▒saliho─člu, Eski Trabzon Milletvekili Ali Kemal Ba┼čaran, Trabzon Esnaf ve Sanatkar Odalar─▒ Birli─či Yönetim Kurulu Üyesi Temel Korkmaz, DSP ─░l Ba┼čkan─▒ Sibel Suiçmez ve e┼či Halit Suiçmez, Eski CHP ─░l Ba┼čkan─▒ Necip Y─▒ld─▒z, ─░l Genel Meclisi Üyeleri Ahmet Refik Y─▒ld─▒z ve Hasan Tonya, Tonyal─▒lar Derne─činin kurucu ba┼čkan─▒ Arif Altunba┼č da haz─▒r bulundular.

  Özellikle Trabzon’da oturan çok say─▒da Tonyal─▒n─▒n kat─▒ld─▒─č─▒ toplant─▒da söz alan konu┼čmac─▒lar özetle ┼čunlar─▒ söylediler:

  Ahmet Akta┼č (─░skenderli Belediye Ba┼čkan─▒): Tonyal─▒lar Derne─či’nin hedefledi─či çal─▒┼čmalar için yapt─▒─č─▒ bu toplant─▒ya gerçekle┼čen kat─▒l─▒m amac─▒n has─▒l oldu─čunun bir göstergesidir. Hep birlikte ortaya konulan projeye destek verelim.

  Ahmet Kurt: (Tonya Belediye Ba┼čkan─▒): Tonyal─▒lar art─▒k paray─▒ de─čil, projeleri konu┼čacak. Kaybetti─čimiz zaman─▒ telafi etmeliyiz. Kim güzel i┼čler yap─▒yorsa destek vermeliyiz.

  ┼×enol Turan (Tonya Kaymakam─▒): Tonya’da ö─čündü─čümüz bir durum var. Yeti┼čmi┼č insan gücümüz var. Bunu kullan─▒rsak daha güzel i┼čler ortaya koyar─▒z. Siyaseti dilimizle yap─▒yoruz; kalbimizle de─čil. Tonya için her türlü hizmete haz─▒r─▒z.

  Mehmet Gül (─░skenderli Kültür ve Dayan─▒┼čma Derne─či Ba┼čkan─▒): Öncelikle önyarg─▒lardan ar─▒nmal─▒y─▒z. Önyarg─▒lar kald─▒r─▒l─▒nca ba┼čar─▒ kendili─činden geliyor.

  Muhammet Birinci (Eski ─░lçe Milli E─čitim Müdürü): Tonya’dan bir kaç─▒┼č var, bir göç var. Tonya’dan ayr─▒lanlar, y─▒lda bir kez olsun Tonya’ya gidelim. Kalk─▒nmak için y─▒llard─▒r turizmden söz ediyoruz. Biz gitmezsek hangi turisti getiririz?

  Mustafa Güney (Saadet Partisi ─░l Yönetim Kurulu Üyesi): Dernek yönetiminin ortaya koydu─ču projelere hep birlikte destek verelim. ─░┼čadamlar─▒ destek versin. Ben ┼čimdiden be┼č bin lira katk─▒ verece─čime dair söz veriyorum.

  Suat Hac─▒saliho─člu (TTSO Ba┼čkan─▒): Projelerinizin gerçekle┼čmesinde üzerimize dü┼čeni yapaca─č─▒m─▒za haz─▒r oldu─čumuzu bilmenizi isterim.

  Ali Kemal Ba┼čaran (Eski Trabzon Milletvekili): Dü┼čünülen projelerin gerçekle┼čmesi zor de─čil. Bunun örnekleri var. Yeter ki ortaya irade koyal─▒m. Çal─▒┼čmaya katk─▒ sa─člayal─▒m, destekleyelim.

  Prof. Dr. Orhan Ayd─▒n: Sivil toplumun temelinde payla┼čmak var. Sivil toplum bilinci olu┼čturmak önemli. Bölgeye yap─▒lacak hizmetlere elimizden gelen katk─▒y─▒ sa─člamaya haz─▒r─▒z.

  Prof. Dr. Ahmet Karagüzel: Aidiyet çok önemlidir. Bizim de ait oldu─čumuz bir yer var. Bizler zor ┼čartlarda yeti┼čtik. Tonya, kötü imaj─▒n─▒ silmeyi ba┼čarm─▒┼čt─▒r. ┼×u haliyle Tonya, bir ç─▒kmaz sokakt─▒r. Kürtün’e bir yolla ba─članmal─▒d─▒r. Bu yol manzara yolu olmal─▒d─▒r. Da─č turizmi için yürüyü┼č güzergahlar─▒ haz─▒rlanmal─▒. Kürtün ba─člant─▒s─▒ muhakkak gerçekle┼čtirilmeli. Siyasetçi olsam, Tonya’ya Köy Enstitüleri benzeri bir yat─▒l─▒ bölge okulu açard─▒m. Böyle bir okul Tonya’ya yeni bir can, yeni bir kan verir. Biz de yat─▒l─▒ okullarda yeti┼čtik. Bir anlamda devletin dev┼čirmeleriyiz. Devlet elimizden tutmasa bu konumlara gelemezdik. Projelerinize katk─▒ vermeye haz─▒r─▒m.

  Necdet Durgun (Eczac─▒/Çaykara): Ben Çaykaral─▒y─▒m. Tonya dostuyum. Bu toplant─▒dan ┼čunu anlad─▒m. Art─▒k çar─▒klar giyilmi┼čtir. Bu da yolun yar─▒s─▒ demektir. Üniversite kazananlar nas─▒lsa bar─▒nacak bir yer buluyor. Ortaö─čretimde kaliteyi artt─▒rmak laz─▒m. Kaliteli bir ortaö─čretim sonra çocuklar─▒m─▒z büyük kentlerdeki üniversitelere girebilme ┼čans─▒n─▒ elde eder.

  Prof. Dr. Cavit Boz: Yüksekö─črenimdeki gençlerimiz için yurt önemli. Ama, oraya gelebilmek için ortaö─čretimi güçlü hale getirmeliyiz. Ortaö─čretime destek vermeliyiz.  Mazhar Y─▒ld─▒r─▒mhan (Vak─▒flar Bölge Müdürü/Çaykara): Biz Çaykara olarak do─čuda, siz bat─▒da. Trabzon’daki sofraya katk─▒ sa─člamaya çal─▒┼č─▒yoruz. Çal─▒┼čmalar─▒n─▒zda katk─▒ vermeye haz─▒r─▒z.

  M. Arif Altunba┼č (Kurucu Dernek Ba┼čkan─▒/ Eski KTÜ Genel Sekreteri): 1997’de bu derne─či kurarken on ki┼či vard─▒k. Ama azimliydik, kararl─▒yd─▒k. Derne─či kurmu┼č olmaktan mutlu oldu─čumu belirtmek istiyorum. Dün on ki┼čiydik; ┼čimdi büyük bir kitleyiz. Demek ki ba┼čarabiliyoruz. Bir eksi─čimizin alt─▒n─▒ çizmek istiyorum. Koca salonda bayan yok. Bu toplant─▒ya e┼člerimizle gelmeliydik.

  Doç. Dr. Abdulkadir Malkoço─člu: Proje bir üretimdir. Bir uzman kadroya inceletelim. Kararlar─▒ yaz─▒l─▒ hale getirelim ve sonra da harekete geçelim.

  Kele┼č Hac─▒saliho─člu (Eski Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒/Emekli Ö─čretmen): Tonya, e─čitimde, kültürde ileri gitmi┼čtir. Her evde üniversite bitirmi┼č gençler vard─▒r. Bu potansiyelden yararlanal─▒m.

  Sibel Suiçmez (DSP ─░lçe Ba┼čkan─▒/Arakl─▒): Sizleri yeti┼čtiren Tonyal─▒ analara buradan selam gönderiyorum. Tonyal─▒lar, yi─čit, güvenilir, ayd─▒n, ça─čda┼č insanlard─▒r. Tonyal─▒lar Derne─či’nin üyesi olmaktan mutluyum. Yapaca─č─▒n─▒z her çal─▒┼čmay─▒ TONYALI gibi yap─▒n!  Salih Cora (Avukat): Hikâyemiz ayn─▒. Duygu birli─čini güç birli─čine çevirmeliyiz.Yönetimin bu projesine katk─▒ vermeye haz─▒r─▒z.

  Harungül Bekta┼č (Emekli Ö─čretmen): Tonya’n─▒n yüksekokul diye bir sorunu var. 1995 y─▒l─▒. KTÜ’nün Rektörü Prof. DR. Ayd─▒n Dumano─člu. O tarihte Tonya’ya yüksekokul aç─▒lmas─▒ için çal─▒┼č─▒l─▒yor. Aradan 17 y─▒l geçti hâlâ bu konu konu┼čuluyor. Bir sorun daha var: Tonya’da 287 ö─čretmene ihtiyaç var. ┼×u anda bu say─▒n─▒n 199’u görevde. 88 ö─čretmen aç─▒─č─▒ var. Ö─čretmen aç─▒─č─▒, 58 ücretli ö─čretmenle kapat─▒lmaya çal─▒┼č─▒l─▒yor. Süper çocuklar─▒m─▒z─▒n varl─▒ndan söz edildi. Ö─čretmen olmadan bu çocuklar─▒ nas─▒l yeti┼čtirece─čiz? Ö─čretmenle çocuklar─▒m─▒z─▒ bulu┼čturmal─▒y─▒z.

  Necip Y─▒ld─▒z (Eski CHP ─░l Ba┼čkan─▒): ─░stendi─činde tek yumruk olabiliyoruz. Sorun belli. Önce projelendirme konusunu halledelim. Sonra da ekonomik destek aray─▒┼č─▒na girelim. ─░nan─▒yorsak ba┼čar─▒r─▒z.

  Salih Özkan (Valilik Bas─▒n ve Halkla ─░li┼čkiler Müdürü): Ortaya konan projeyi destekliyorum. ─░stemesini becerirsek, almas─▒n─▒ da ba┼čar─▒r─▒z. Derne─čin projesine katk─▒ verelim.

  Hüseyin Y─▒ld─▒r─▒m (Ö─čretmen): Ferdi akl─▒m─▒z süper; kolektif akl─▒m─▒z zay─▒f. Kolektif akl─▒ harekete geçirelim. Birlikte hareket edersek Tonya’da, Trabzon’da halledemeyece─čimiz i┼č yoktur. Bu projeye destek vermeye haz─▒r─▒z.

  Görü┼čmelerin sonunda yeniden söz alan Belediye Ba┼čkan─▒ Ahmet Kurt, Tonya Meslek Yüksekokulu’nun 6 Mart’ta ihalesinin yap─▒ld─▒─č─▒n─▒, halenin ihalenin itiraz süresi nedeniyle ask─▒da oldu─čunu söyledi.

  Kaymakam Turan da, görü┼čmeler sonucunda dü┼čüncesinin de─či┼čti─čini ve projenin mekân de─či┼čikli─či ile bir k─▒z ö─črenci yurdu olarak Tonya’da yap─▒lmas─▒n─▒n uygun olaca─č─▒ kanaatinde oldu─čunu söyledi.

  Yeniden söz alan Prof. Dr. Ahmet Karagüzel de “As─▒l yurt sorunu Tonya’da. Ortaö─čretim ö─črencileri için bir yurt yok. Acaba bu te┼čebbüsü Tonya’ya yönlendirebilir miyiz?” dedi.  Toplant─▒n─▒n sonunda derne─če yeni bina al─▒nmas─▒ ve ö─črenci yurdu yap─▒lmas─▒ konusunda çal─▒┼čma yapacak bir komite seçildi.


  Etiketler:
  Bu haber toplam 2762 defa okundu
  YORUMLAR
  Ali Can VANL─░: 
  "HAYALET"
  Bu balavralar─▒ cok dinledik, iyi istirahatler. on y─▒ld─▒r tonyal─▒ karde┼čim, yok seni camiye imama olarak, i┼če ba┼člada├ža─č─▒m, yok sizi mezbahaneye ala├ža─č─▒m, yok sizide su deposuna ala├ža─č─▒m, sizide m├╝d├╝r yapaca─č─▒m, derken on y─▒l ke├žti eeeee hep su├ž belediye ba┼čkan─▒n─▒nm─▒ dabiiki hay─▒r. siz veya biz devaml─▒ vaat kar┼č─▒l─▒─č─▒ bir i┼č yapmaya al─▒┼č─▒rsak, o belediye ba┼čkan─▒da vaat vermekden hi├ž ama hi├ž ├žekinmez ├ž├╝nk├╝ bu siyaset i┼či oyunu al─▒r secime kadarda daraf─▒na bakmaz se├žime bir y─▒l kala yine bir yumu┼čatma yapar vede yapa├ža─č─▒n─▒ yapar,├Ânemli olan halk─▒m─▒z─▒n sabit fikirli olmamas─▒, sayg─▒lar─▒mla.
  23.06.2012 / 02:25
  adem kurt: 
  "beled─▒ye kald─▒l─▒rmas─▒ laz─▒m gelen k─▒m olsa yer g─▒der hep"
  tonyaya gelen beled─▒ye paras─▒yla tonyaya her┼čey yap─▒l─▒r fabr─▒kalar her┼čey kulars─▒n dunya zenk─▒n─▒ beled─▒ye ba┼čkan─▒ olmu┼č tonyan─▒n beled─▒yeden kazand─▒─č─▒ parayla beled─▒yeye yard─▒m ed─▒lmez o oraya insanlara i┼č bulsun sorunlar─▒n─▒ c├Âzsun d─▒ye geld─▒ sadece kend─▒n─▒ beslemes─▒ i├žin de─čil
  15.03.2012 / 16:40
  Hasan: 
  "her ┼čey g├Âstermelik"
  Prf.Dr.Cavit Boz Haricindeki ki┼čiler reklam ve nam pe┼činde.Tonya hi├ž bir hay─▒rlar─▒ olmayaca─č─▒ belli.┼čimdiye kadar ne hay─▒rlar─▒ olduki.bari toplant─▒da tonyada ba┼čka hangi kurumlar─▒ kapatal─▒m diye konu┼čtularm─▒,tonya y─▒ ba┼čka┼čka nas─▒l k├╝├ž├╝ld├╝r├╝z diye konu┼čtular m─▒,at─▒ alan ├╝sk├╝dar─▒ ge├žti siz hala yok kahvalt─▒ yok bilmem ne...z─▒kk─▒m─▒n k├Âk├╝n├╝ yiyin.tonya y─▒ yedi─činiz yeterrr.
  15.03.2012 / 16:10
  muhammet cel─▒k: 
  "konu┼čmak kolay"
  konu┼čmak kolay ─▒craat laz─▒m.bo┼č lafla olmuyor . c─▒k─▒p yapacaks─▒n b─▒z boyle konu┼čmalar─▒ 40 y─▒ld─▒r d─▒nl─▒yorum.─▒cler─▒nden b─▒r k─▒s─▒ ben s─▒md─▒den 5000 tl bag─▒sl─▒yorum ded─▒ .mustafa guney─▒ kutluyorum.ve mustafa bey─▒n sam─▒m─▒yet─▒ne ─▒nan─▒yorum..el─▒n─▒ cep─▒ne sokacaks─▒n .bo┼č konu┼čmakla olmuyor..
  15.03.2012 / 09:50
  ahmet uzun: 
  "yiyiciler"
  tonyada h─▒c b─▒r gel─▒┼čme yok hep ayn─▒ kac y─▒l aradan gecse gelsen y─▒ne ayn─▒ mahrumiyet b├Âlgesi ne yollar─▒ seler nede b─▒r ┼čey yapar yollar─▒m─▒z─▒ b─▒le kend─▒ param─▒zla vurduk ve ser─▒yoz devaml─▒ hem el arabas─▒yla hemde arkaya sebetlen .beled─▒ye g─▒tsen para ist─▒yor b├Âyle adelets─▒z dunya olmaz olsun yuce yaradan cekd─▒─č─▒m─▒z c─▒ley─▒ b─▒l─▒r hesab─▒n─▒ anca ah─▒retde soracaz. yollar─▒ zaden d├Âkme ve sermeyle zaden beled─▒yec─▒l─▒k say─▒lmaz onlar bas─▒t i┼čler daha bunlar─▒ yapmayan b─▒r beled─▒ye ba┼čkan─▒ var. tonyaya tonyal─▒ olayan b─▒r ki┼či beled─▒ye ba┼čkan─▒ olmas─▒ laz─▒m kend─▒ insan─▒ndan fayde olmaz trabzon d─▒┼č─▒nda ba┼čka yerden b─▒r k─▒┼č─▒ler beled─▒ye ba┼čkan─▒ olsayd─▒ tonyaya her ┼čey yapard─▒ kark─▒n─▒rd─▒. bunlar hi├ž b─▒r ┼čey yapmaz zaden karde┼činin tonyadan topradi─či t├╝m gelen paralar fabr─▒kalar kuruyor i┼č yerler─▒ ac─▒yor ba┼čka ┼čeh─▒rlere tonyaya h─▒c b─▒r ┼čey yapmad─▒ zaden yapmazda zeng─▒n daha cok zeng─▒n olmak ister buda b├Âyle yard─▒m ederm─▒ nas─▒l olsa akp ba┼čda oldu─ču s├╝rece sec─▒lecek yalanlar s├Âyleyerek y─▒ne kazan─▒r evler─▒ dolan─▒r ik─▒ ┼čeker vel─▒r cocuklara b─▒raz para vel─▒r verdi─či g─▒b─▒ kazan─▒r sadece yemek i├žin toplan─▒yorlar b─▒z b─▒r zeyt─▒n b─▒le sofram─▒z g├Ârse sev─▒n─▒yoz
  13.03.2012 / 11:43
  Nimet Uzuner: 
  ""Orda bir ilce var uzakta, o ilce sizin ilceniz mi?""
  Ikinci kezdir okuyorum, birileri Tonya ve insanlari icin iyi seyler d├╝s├╝n├╝yor fakat nedense toplantilari ya Akcaabat"ta ya da Trabzon"da gerceklestiriliyor. Bu bir samimiyetsizlik g├Âstergesidir. Kurt ismarlamayla et yemez. Dernegin Trabzon"da oldugunu anliyorum, olumlu bir takim isler yapma cabasini da anliyorum fakat bunlari koyup kotarma yerinin Tonya"nin disinda yapilmasini anlamakta hakikaten g├╝cl├╝k cekiyorum. Sanki Tonya" da hic bir seyden anlamayan, d├╝s├╝nemeyen gariban insanlar toplulugu var ve ilce disinda yasayan akilli yetkilileri onlar icin d├╝s├╝n├╝p careleri bulacak ve Tonya"lilara hediye edecek. Bu nasil bir sivil hizmet ve calisma anlayisidir ? ├ľncelikle konu Tonya ve Tonya"lilar ise planlanan b├╝t├╝n toplantilar yerelde yani Tonya"da halkin da katilimiyla, katilimci sorumluluk anlayisiyla ortaklastirilarak yapilmalidir. Konu ister Trabzon" da okuyacak ├Âgrencilerin yurt sorunu ister baska bir konu olsun, insanlar ilce icinde ve disarida neyin nasil yapilmak istendigini gerek dinleyici gerekse katilimci olarak birebir yasamalidir. B├Âylece her vatandas yasadigi yerin genel durumuyla alakali fikirler ├╝retmeye katkida bulunacak motivasyona erisebilir. Aktif hale gelebilir. Kendisinin de ciddiye alindiginin farkina varabilir ve katkida bulunmayi arzu edebilir. Dilerim bu "Biz sizin icin d├╝s├╝n├╝yoruz, siz kafa yormayin" anlayisina artik bir son verilir. Demokratik k├╝lt├╝r├╝n hayatla bulusmasi b├Âyle birseydir, saygilarimla.
  13.03.2012 / 03:15
  H├╝sn├╝ ├ľZT├ťRK: 
  "Y├╝rekten Destekliyoruz"
  B├Âyle g├╝zel projelere kat─▒lmamak m├╝mk├╝n de─čil Trabzonda Tonyal─▒ ├╝niversite ├Â─črencileri i├žin yurt ve Dernek binas─▒n─▒n yap─▒m projeleri ├žok yerinde ve ├Âncelikli projeler olarak g├Âr├╝yorum say─▒n Tonya kaymakam─▒m─▒z─▒n bir k─▒z ├Â─črenci yurdu yapal─▒m ├Ânerisine kat─▒lmad─▒─č─▒m─▒ belirtmek isterim. K─▒z ├Â─črenci yurdunu say─▒n kaymakam─▒m─▒z fak-fukfondan Devletten al─▒nacak hibe desteklerle hallolacak bir mesele biz b├╝t├╝n enerjimizi yurt ve dernek binas─▒na yo─čunla┼čt─▒rmal─▒y─▒z. En g├╝zel konu┼čmay─▒ Mustafa G├ťNEY yapt─▒ 5 bin lira katk─▒ sa─člayaca─č─▒n─▒ s├Âyledi Bende bu iki proje i├žin bin lira destek sa─člaya bilirim selamlar.
  12.03.2012 / 17:32
  beytullah g├╝ney: 
  "ini┼čallah"
  ├Âncelikle g├╝zel bir toplant─▒ oldu, fikirlerin tart─▒┼č─▒lmas─▒ g├╝zel. yanl─▒z ortak bir ├žal─▒┼čma yapmak i├žin aram─▒zdaki birilerinin siyasi bir ├ž─▒kar─▒ olmamas─▒ laz─▒m. ger├žekten memleketine bir iyilik yapmaksa hedef herkes elinden geleni yapar. tapi burada yap─▒lacak hizmetin ├Ânemi vard─▒r. trabzonda yurt sorunu yoktur. sorun tonyam─▒z─▒n ve iskenderlimizin ekonomik olarak geriye gidi┼čidir. yurt yapacaksak tonyaya ve iskenderliye yapal─▒m. yeni yap─▒lm─▒┼č iskenderli lisesine ├Â─črenci yurdu yapt─▒ral─▒m oray─▒ aktif hale getirelim. e─čitim yeri yapal─▒m e─čitim k─▒rsalda daha iyi olur. vede iskenderliye ekonomik girdisi olur gen├žlerimiz yollara d├╝┼čmez gurbette sefil olmaz. iiyilik budur ┼čov ama├žl─▒ yemekler sadece oralarda yenilenle kal─▒r. bunun bilinmesini istiyorum. sayg─▒lar─▒mla.
  12.03.2012 / 13:49